Realitní Trh v České Republice v roce 2024: Přehled Trendů a Výhledů

hlavni
29. 01. 2024 Články

V roce 2024 se očekává oživení českého realitního trhu, což naznačuje zvýšení investic do nemovitostí až o 15% s očekáváním silného výkonu v oblastech maloobchodu a rezidenčních nemovitostí. Přestože se výstavba kancelářských prostor a průmyslových nemovitostí může snížit, předpokládá se, že sektor maloobchodu a rezidenčních nemovitostí bude prosperovat.

Celkově česká ekonomika očekává oživení, přičemž prognóza růstu HDP je 2,4%, což je hnáno především zotavením spotřeby domácností. Přestože míra inflace klesá, úrokové sazby zůstávají na vysoké úrovni, což může mít vliv na trhový vývoj a investiční aktivity.

V sektoru rezidenčních nemovitostí je v Praze a dalších hlavních městech patrný silný zájem o moderní, dobře umístěné byty, což odpovídá poptávce ze strany mladých lidí a rodin. Očekává se, že zájem o udržitelné a energeticky účinné domy bude růst, což odráží širší ekologické povědomí.

Nemovitostní trh v České republice je stále atraktivní pro domácí i mezinárodní investory, zejména v Praze a Brně, díky obchodním příležitostem a kvalitě života. Omezená nabídka nového bydlení v nejžádanějších oblastech a pokračující růst kvality života a infrastruktury v těchto oblastech dále podporuje poptávku a růst cen.

Vzhledem k těmto trendům se český realitní trh v roce 2024 jeví jako dynamický a proměnlivý, s řadou příležitostí pro investory i kupující. Pro úspěšné investice je důležité sledovat aktuální vývoj trhu a mít dobrou představu o svých investičních cílech.

Kam dál?

Nový inzertní portál

Nově inzerujeme všechny naše nemovitosti také na realitních portálech realitycechy.cz a realitymorava.cz.

Jak získat bezproblémového nájemníka

Existuje hned několik veřejných seznamů, rejstříků a vývěsek, kde lze prověřovat osoby. Některé jsou lehce dostupné některé hůře do některých je přístup dokonce zpoplatněný. Protože sami jsme měli potřebu prověřovat nájemní...